Тотнъм сгъсти облаците над Греъм Потър

Челси без победа във вече 8 поредни шампионатни мача

Тотнъм срази Челси с 2:0 в лондонското дерби от 25-ия кръг на английската Висша лига. Така Хари Кейн и компания сгъстиха облаците над мениджъра на Челси Греъм Потър, чийто тим няма победа във вече 8 поредни шампионатни двубоя. Това е най-лошата серия за "сините" във Висшата лига от 2001 г. насам.

Челси започна по-активно, но първата голова възможност се откри пред Тотнъм - Пиер-Емил Хойберг удари греда в 27'.

Домакините, които бяха без своя мениджър Антонио Конте за четвърти пореден двубой, поведоха след добавка на Оливър Скип в 46'.

Осем минути преди изтичане на редовното време Ерик Дайър центрира от ъглов удар и Кейн отбеляза втория и решителен гол в полза на "шпорите". Така капитанът стана първият играч на Тотнъм от 1990/1991 с попадения и в двата мача срещу Челси в рамките на един сезон от Висшата лига. Преди него това направи легендата Гари Линекер.

С трите точки Тотнъм събра 45 на четвъртото място, докато Челси е десети с 31. В следващия кръг "шпорите" гостуват на Уулвърхемптън, докато "сините" приемат Лийдс.