Това ли е най-скандалният гол за годината? (ВИДЕО)

Чилиец вбеси съперника, но съдбата си му върна

Това ли е най-скандалният гол за годината? Реализира го чилиецът Едуардо Варгас срещу Боливия.

Вратарят на съперника Карлос Лампе получи тежка контузия и се строполи на земята, но вместо да спре да играе, нападателят прати топката в мрежата и започна да празнува с феновете на домакините.

Реферът Хуан Габриел Бенитес не можа да овладее ситуацията и се стигна до масово спречкаване. Халфът Робсън Матеус първи поиска сметка от Варгас, преди съотборниците им да се включат в мелето, за което целия терен пробяга стражът на Чили Габриел Ариас.

Всичко това се случи в края на първото полувреме. Кармело Алхаранас бе дал аванс на гостите в 13', попадението на Варгас беше зачетено, но съдбата си го върна на Чили малко преди почивката, когато Мигелито вкара за крайното 1:2.

Вратарят Лампе бе изнесен на носилка и откаран в най-близката болница. Той е със скъсан десен ахилес и ще бъде опериран до часове в клиника MEDS в Сантиаго.

Боливия победи Чили като гост за първи път в историята и записа първи успех в световните квалификации далеч от дома от 1993 г. насам.

И двата отбора обаче са сред аутсайдерите в пресявките. Чили е на предпоследното девето място с актив от 5 точки, докато Боливия е позиция нагоре с вече 9 точки.