Трофей №44: Меси покори и Америка (СНИМКИ И ВИДЕО)

Интер Маями спечели Купата на Лигите след драма с дузпи

Интер Маями спечели Купата на Лигите на САЩ след равенство 1:1 в редовното време срещу Нешвил и драма с дузпи, завършила при резултат 10:9 в полза на Меси и компания.

Резултатът очаквано бе открит от световния шампион след 23 минути игра. След почивката нещата се обърнаха за тима на Дейвид Бекъм и Нешвил изравни след попадение на хаитянина Фафа Пико в 57-ата минута.

Последваха над дузина положения пред двете врати, но до ново попадение така и не се стигна.

По подобие на случилото се в редовното време Интер Маями поведе при дузпите и при 4:3 тимът от Флорида трябваше да изпълни решителната дузпа, която да им осигури ценния трофей.

Зад топката застана 31-годишният мексиканец Виктор Уйоа, чиито нерви не издържаха и той пропусна.

След това английският младок Сам Стъридж би петата дузпа за Нешвил и изравни.

Стигна се до 9:9, когато дойде времето и на вратарите да бият наказателни удари. Дрейк Календър запази хладнокръвие и вкара, за да изведе своите отново напред. Не така се развиха нещата за стража на съперника - Елиът Панико, който пропусна и хвърли в екстаз Слънчевия щат.

Това е първи трофей за Меси с розовия екип на Интер. Купа на лигите е общо 44-ото отличие в славната кариера на аржентинеца.

"Много съм щастлив да спечеля първата титла в историята на клуба. Упоритият труд и отдадеността на всички направиха това възможно. Дано това е само началото. Давай, Интер Маями", написа Меси в социалните мрежи.

ФАКТФАЙЛ
* Меси е третият играч в историята на Интер Маями с 10 гола за клуба.
* Той отбеляза във всичките 7 мача за новия си клуб, в които е играл.
* Лео достигна чисто 3-то място в историята на клуба по голове. Интер направи своя дебют в MLS през 2020 г.

* Като част от Барселона Меси спечели Ла Лига 10 пъти, Шампионската лига - четири пъти, Суперкупата на Испания - 8 пъти, Купата на Испания - 7 пъти, а също така спечели световното клубно първенство и Суперкупата на Европа - три пъти.
* С ПСЖ той има 2 титли на Франция и една Суперкупата на страната.
* С националния отбор на Аржентина Лео спечели световната титла, Копа Америка, злато от олимпиадата, световно първенство за младежи, както и Финалисима.