Украйна се справи с Шотландия и е на победа от световното

Следва решителен мач с Уелс

Само една победа дели Украйна от участие на световното първенство по футбол в Катар. Националният тим на страната победи Шотландия с 3:1 като гост в Глазгоу в отложения заради войната плейоф.

Украинците показаха много желание. Андрий Ярмоленко в 33-ата минута, Роман Яремчук в 49-ата и Артьом Довбик в добавеното време бяха точни за победителите, а единственият гол за домакините бе дело на Калъм Макгрегър в 79-ата минута.

На 5 юни в Кардиф Украйна ще играе във финален плейоф срещу Уелс. Мачът ще определи последния финалист на Катар 2022.

Украинските футболисти излязоха на терена в Глазгоу с флагове на своята страна. Така те изразиха подкрепата си към сънародниците си заради продължаващата вече три месеца война.

Отборът на Олександър Петраков направи много силно първо полувреме, като в 33-ата минута Руслан Малиновски намери с хубаво подаване Ярмоленко и той се разписа за 1:0.

В началото на второто полувреме Яремчук вкара с глава. 11 минути преди края на мача Макгрегър намали на 1:2, но резервата Довбик вкара в добавеното време, за да оформи крайния резултат.