Унизиха Роналдо с 5:0 в родината му (ВИДЕО)

Селта разгроми Ал Насър в приятелски двубой и спечели трофей

Кристиано Роналдо отнесе звучен шамар на футболния терен. Той и съотборниците му от Ал Насър бяха размазани с 0:5 от Селта, при това в родината на португалската суперзвезда.

Мачът в Алгарве беше неофициален дебют за новия треньор на испанския тим - Рафаел Бенитес. С изразителната победа Селта, който през миналия сезон завърши 13-и в Ла Лига, спечели "Трофеу до Алгарве".

Любопитното е, че и петте попадения паднаха за по-малко от 20 минути през второто полувреме. Ал Насър остана с човек по-малко в 52-ата минута, след като Абдулалех ал Амри получи червен картон. Малко по-късно Гаел Алонсо, след което по два гола добавиха Йорген Странд Ларсен и Мигел Родригес.

Роналдо и Марсело Брозович започнаха титуляри. 38-годишният Кристиано беше заменен на полувремето, а хърватинът остана на терена до 54-ата минута. "Първа контрола през лятото. Здравата работа започва", написа той след двубоя.