VAR лиши "Ювентус" от победата в инфарктен мач

"Бианконерите" направиха 2:2 със "Салернитана"

"Ювентус" стигна само до 2:2 при домакинството си на "Салернитана" в зрелищен мач от шестия кръг на италианската Серия "А". "Бианконерите" губеха с 1:2 до третата минута от добавеното време, но осъществиха обрат. Тогава обаче се намеси системата за видеоповторения (VAR), победното попадение не бе зачетено и настъпи меле между двата тима.

Гостите поведоха в 18' чрез Антонио Кандрева, който отбеляза първия гол за "Салернитана" при визита на "Ювентус" в клубната история. "Старата госпожа" опита да отговори, но попадение на Душан Влахович не бе признато заради засада.

Малко преди почивката положението на "Юве" се влоши - Глейсон Бремер игра с ръка в наказателното поле, а Кшищоф Пьонтек не сбърка от бялата точка - 0:2.

Тимът на Масимилиано Алегри обаче намали изоставането си още в началото на втората част, когато Бремер засече с глава центриране на Филип Костич.

"Ювентус" трудно създаваше положения, но в 90+1' Хуан Куадрадо бе фаулиран от Тони Вилена и домакините получиха дузпа. Ударът на Леонардо Бонучи беше избит от вратаря Луиджи Сепе, но капитанът на торинци се разписа при добавката - 2:2.

Драмата настъпи в 90+5' - резервата Аркадиуш Милик вкара победен гол за "Ювентус" и свали фланелката си от радост, за което бе изгонен, тъй като вече имаше жълт картон. Реферът Матео Марченаро получи сигнал, че има съмнения за засада при попадението и отиде да изгледа ситуацията, след което отмени гола. Повторенията показаха, че Бонучи, който е зад защитата на "Салернитана", посяга към топката преди тя да влети в мрежата.

Решението предизвика спорове и сблъсък между двата тима. Марченаро изгони треньора на "Ювентус" Алегри, както и сменения Куадрадо, под душовете беше изпратен и Федерико Фасио от гостите.

В крайна сметка двата тима взеха по точка. "Ювентус" продължава без поражение от началото на сезона и заема осмата позиция с 10 точки, докато "Салернитана" е на 10-о място със 7.