"Вердер" влезе в Топ 4, Илия Груев-младши помогна

Националът игра 59 минути при победата срещу "Хофенхайм"

Националът Илия Груев-младши започна като титуляр и остана на терена до 59' при нов успех за "Вердер"! "Бременските музиканти" победиха с 2:1 "Хофенхайм" като гости, за да се изкачат до Топ 4 на германската Бундеслига.

В Зинсхайм, "Вердер" откри резултата в 18' чрез Марвин Дукш, но домакините изравниха в 33' с попадение на Мунас Дабур.

Само две минути по-късно "Хофенхайм" можеше да осъществи пълен обрат, Кристоф Баумгартлингер обаче пропусна. Малко преди почивката Груев-младши си изкара жълт картон.

"Хофенхайм" бе по-активен след паузата и само пропуските на Гриша Прьомел и отново на Баумгартлингер лишиха тима от аванс.

Стигна се до 83', когато Митчел Вайзер падна в наказателното поле на "сините" след съприкосновение със Стенли Нсоки, реферът се консултира със системата за видеоповторения (VAR) и отсъди дузпа. Наказателният удар бе превърнат хладнокръвно в гол от звездата на "Вердер" Никлас Фюлкруг.

В крайна сметка "Вердер" остава непобеден далеч от дома през настоящата кампания. Освен това отборът на Оли Вернер вкара след 80' за девети път от началото на сезона.

С победата "Вердер" събра 15 точки на четвъртата позиция и е между фаворитите за титлата "Байерн" и "Борусия" Дортмунд, които са с мач по-малко. "Хофенхайм" заема шестото място с 14 точки.