Вратар закопа "Интер" и го отдалечи от Скудетото

"Нерадзурите" допуснаха шокираща загуба от "Болоня"

Шампионът "Интер" допусна шокираща загуба и се отдалечи от второ поредно Скудето! "Нерадзурите" отстъпиха с 1:2 на "Болоня" като гости в отложен мач от 20-ия кръг в италианската Серия "А".

Големият грешник за тима на Симоне Индзаги тази вечер бе резервният вратар Йонуц Раду, който започна като титуляр вместо контузения Самир Ханданович, и закопа миланския гранд в края на второто полувреме.

На "Стадио Ренато Дал'Ара" всичко започна отлично за "Интер" - Иван Перишич откри резултата още в 3'. Домакините обаче отвърнаха с гол на Марко Арнаутович в 28' и равенството се запази до почивката.

През второто полувреме гостите бяха по-активни, но се стигна до 81', когато стражът Раду не успя да овладее топката, а на Никола Сансоне остана да я прати в мрежата необезпокояван, оформяйки обрата за "рособлу".

Така 4 кръга преди края "Интер" е втори с актив от 72 точки - 2 по-малко от градския си съперник "Милан". Същевременно "Болоня" остава на 13-а позиция, но вече с 42 точки.