Заради бесни фенове: наказание грози съперник на "Лудогорец"

35 арестувани след дербито ХИК - ХИФК

Съперникът на "Лудогорец" в групите на Лига Европа ХИК Хелзинки имаше тежка вечер заради своите фенове. Дербито с ХИФК, спечелено с 2:1, беше спряно за 10 минути заради проблеми с привържениците. Полицията арестува 11 души по време на срещата в понеделник вечер, а след мача в ареста пренощуваха още 24 души.

През първото полувреме група привърженици на ХИК нахлу на терена, принуждавайки съдията да спре играта. Според полицията феновете са били провокирани от тези на съперника, които са подпалили банер на отбора им. У арестуваните са открити факли и димки. Иззети са над 100 пиротехнически изделия.

Все още не е ясно какво ще бъде наказанието за ХИК. Финландците посрещат "Лудогорец" на 6 октомври в среща от груповата фаза на Лига Европа. Седмица по-късно е ответния мач в Разград.