Златният старец: Ибрахимович стана най-възрастният голмайстор в историята на Серия А

Преди него палмата държеше Алесандро Костакурта

Италианският шампион Милан записа седма загуба в Серия А, след като бе победен с 1:3 от Удинезе.

Домакините поведоха с гол на Перейра в 9-ата минута, след което Ибрахимович изравни за 1:1 от дузпа и стана най-възрастният голмайстор в Калчото - на 41 години и 166 дни.

Преди него палмата държеше Алесандро Костакурта – на 41 г. и 25 дни, с гол отново в загубен мач срещу Удинезе през май 2007 г.

Легендарният Ибра държи рекорда и за най-възрастен голмайстор в Шампионската лига. Той постигна това през 2016 г., когато защитаваше цветовете на ПСЖ и се разписа срещу Манчестър Сити. Играл е в турнира на богатите със седем различни отбора.

Милан остава на четвърта позиция с 48 точки, една повече от петия Рома, докато Удинезе е на осма позиция с 38 точки.