11 точки за Везенков при тежка загуба на Сакраменто

Спортист №1 на България игра за първи път от началото на годината

Александър Везенков игра за Сакраменто за първи път от началото на годината. Той записа 21 минути при тежката домакинска загуба от Ню Орлиънс със 100:133. Българският баскетболист завърши мача с 11 точки и 2 борби. Успеваемостта му при стрелбата е 5/9, включително 1/5 от тройката.

Спортист №1 на България за последните две години не беше влизал в игра от 31 декември, когато получи 3 минути срещу Мемфис. Треньорът Майк Браун го остави пейката в първите три мача за тази година, а Везенков изгледа отстрани общо 4 от последните 5 двубоя.

Сакраменто допусна четвърта поредна загуба от Ню Орлиънс през настоящия сезон. Най-ефективен за отбора беше Домантас Сабонис, който завършил с дабъл-дабъл - 17 точки и 10 борби, като направи и 6 асистенции. Кевин Хъртър също завърши със 17 точки. Звездата на Сакраменто Ди`Арън Фокс отбеляза само 3 точки. За Ню Орлиънс Си Джей Макколъм вкара 30 точки.

Сакраменто остава на пето място в Западната конференция с 21 победи и 14 загуби. Ню Орлиънс е 7-и с актив 22-15. Следващият мач на "кралете" е срещу Детройт в сряда от 2.00 ч. българско време.