Без Везенков Сакраменто пада, Саша няма да играе няколко седмици

Проблемът с глезена е по-сериозен

Любомир Асенов, LAP.BG

Без Александър Везенков в състава Сакраменто допусна поражение при гостуването си на Оклахома Сити Тъндър със 113:127 в среща от редовния сезон на НБА.

Спортист №1 на България за 2022 и 2023 г., който пропусна 7 мача заради изкълчване на десния глезен преди да наскоро да се завърне в игра, отново е наранил същия глезен на тренировка през уикенда.

Снимка: Любомир Асенов, LAP.BG

Първоначално бе обявено, че Везенков няма да бъде на линия за двубоя с Оклахома Сити, но според последните информации от НБА се очаква българският национал да остане извън игра няколко седмици.

Баскетболистите на Сакраменто изоставаха с 57:67 на почивката и с 83:100 преди последния период.

Литовецът Домантас Сабонис записа 17-и "трипъл-дабъл" за сезона, завършвайки с 21 точки, 11 борби и 14 асистенции за Кингс.

Той прави подобно постижение във втори пореден мач и за четвърти път в последните шест срещи на Сакраменто. Малик Монк бе най-резултатен с 26 точки, 4 борби и 5 асистенции, а Ди'Аарън Фокс добави 15 точки и 5 асистенции.

Загубата за Сакраменто бе трета в последните четири мача на отбора, а сега предстои гостуване на Финикс. Кингс са седми в Западната конференция на НБА.