Бостън изнесе лекция на Сакраменто и Везенков (ВИДЕО)

12 минути и 3 точки за Саша при загуба №10 за Кингс в НБА

Бостън Селтикс прекъсна победната серия на Сакраменто Кингс, изнасяйки баскетболна лекция на Кингс - 144:119 в мач от редовния сезон на НБА.

Гостите водеха със 113:90 преди последната част, която бе формалност.

В нея треньорът на домакините Майк Браун даде 6 минути на игрището на Александър Везенков, който бе записал точно 6 и в трите четвърти преди това. За общо 12 минути българинът вкара 3 точки (1/3 опита от тройката) и добави 3 борби към статистиката си.

Бостън е отборът с най-добри показатели на Изток - 21 победи и 6 загуби, а балансът на калифорнийци вече е 16/10, като те прекъснаха серия от три поредни успеха.

View this post on Instagram

A post shared by Boston Celtics (@celtics)

Дерик Уайт и Джейлън Браун вкараха по 28 точки за победителите, а Ди'Арън Фокс се прибра в съблекалнята с 29 т.

За Везенков и компания предстоят 5 мача до настъпването на 2024 г. - 23 декември срещу Финикс (домакини), 24 декември с Минесота (домакини), 27 декември с Портланд (гост), 30 декември с Атланта (гост) и 1 януари с Мемфис (гост).

Вижте интервюто на Саша Везенков, което той даде пред Димитър Тасев и Петър Стоев - ТУК.