ЦСКА удари Левски в баскетболното Вечно дерби (ВИДЕО)

„Армейците“ взеха частичен реванш за загубата във финала за Купата

ЦСКА победи Левски със 77:72 във Вечното дерби от 25-ия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) и повторение на финала от турнира за Купата на България, когато триумфираха "сините".

За "армейците" успехът е осми пореден и общо 17-и от 25 шампионатни двубоя, а Левски е в серия от пет поражения и с баланс 12-13.

Двата състава изиграха оспорван и интересен сблъсък, преминал с поделено надмощие. Домакините направиха по-силна втора четвърт и дръпнаха с 42:38 в края на първото полувреме. Левски имаше превес в третата част, след която водеше с 55:54.

Баскетболистите на ЦСКА обаче заздравиха защитата си и се наложиха. "Сините" отбелязаха само 2 тройки от 18 опита и допуснаха повече грешки от противника, а през второто полувреме травма получи Лъчезар Димитров.

Брандън Йънг бе най-резултатен за победителите с 18 точки, 4 борби и 3 асистенции, а Мартин Сотиров добави 13 точки, 7 борби и 3 асистенции. Алън Арнет реализира 21 точки и 5 борби за Левски, Серхий Павлов се включи с 19 точки и 8 борби.

На 8 април ЦСКА приема Берое, а Левски гостува на Черно море.

Какво казаха след мача треньорът на ЦСКА - Росен Барчовски, и президентът на Левски - Константин Папазов, вижте във видеото!