"Дойдох за всички титли": Първа купа за Везенков

Олимпиакос отказа Фенербахче със 73:70 на финала в Крит

Александър Везенков и Олимпиакос спечелиха приятелския турнир в Ираклион.

Крилото и съотборниците му отказаха Фенербахче със 73:70 след тройка със сирената на Тайлър Дорси във финала на надпреварата.

Тежкото ни крило, който изкара едни сезон в НБА с екипа на Сакраменто, отново бе на ниво и остави срещу името си 15 точки, 6 борби и 1 открадната топка за 27 минути в игра.

От неговите колеги Тайлър Дорси също приключи с 15 точки. С 12 и 8 борби се разписа Моузес Райт.

Найджъл Хейс-Дейвис бе най-резултатен за Фенербахче с 16 точки и 6 борби. Скоти Уилбекин вкара 12. Бонзи Колсън остана с 11 точки.

"Червено-белите" от Пирея имаха минимален аванс след 10 минути игра при 15:14, но на почивката съперникът излезе напред с 34:29. Разликата в полза на тима от Истанбул стана двуцифрена след паузата, но гръцкият гранд тим намали за 50:57 преди заключителната четвърт.

Подемът в играта на Везенков и компания продължи и след като именно крилото успя да изравни резултата с точни стрелби, тройка на Тайлър Дорси три секунди преди края доведе и до пълен обрат.

"Фенербахче е много труден съперник, знаем, че ще играем с тях в първия мач. Чакат ни тежки битки. Не играхме добре. Нямаме оправдания. Искаме трофея в Евролигата и трябва да сме готови", заяви след мача българският национал.