Ето как изглежда залата на Панатинайкос след погрома от феновете (ВИДЕО)

Привържениците на отбора от Атина се прочуха с невиждани изцепки

За четвъртия мач от финалите в Гърция между Панатинайкос и Олимпиакос ще се говори дълго. Срещата в зала „О.А.К.А. бе прекратена, а в центъра на събитията попаднаха феновете на първия тим, които се прочуха с бруталните си изцепки.

Привържениците на „зелените“ посяха разруха в собствения си дом. Обезумелите запалянковци не намериха начин да преглътнат очертаващата се загуба в двубоя, който бе прекъснат в края на третата част при унизителното 35:63 в полза на гостите.

Ултрасите на „детелините“ започнаха да изкарват яда си върху скамейката на „червено-белите“, които бяха обсипани с вода, димки, факли и бомбички, а след това пострадаха и седалките на спортното съоръжение. Постепенно ексцесиите придобиха още по-брутални размери, а агресивните привърженици на домакините се опитаха да нахлуят в съблекалнята на гостите, която бе охранявана от органите на реда.

За баскетбол дори не можеше и реферите прекратиха мача, за да присъдят титлата на Везенков и компания. Панатинайкос най-вероятно ще отнесе санкция от 3 мача без публика, глоба в размер на 20 хил. евро и отнемане на 2 точки от актива за следващия сезон.

По този начин „червени-белите“ спечелиха финалната серия с 3:1 победи и изкачиха върха в елита на южната ни съседка за втора поредна година. Тимът от Пирея се поздрави с 14-то злато на Гърция, докато ПАО остана със среброто за 13-ти път.