Горчиво завръщане: ЦСКА загуби с 26 от "Спартак" Плевен

Легенди уважиха първия мач на "червените"

Баскетболният ЦСКА остана далеч от мечтаното завръщане в елита след 13-годишна пауза. Играчите на Росен Барчовски отстъпиха в собствената си зала на "Спартак" Плевен с 65:91.

Гостите натрупаха солидна преднина още през първото полувреме, която задържа до края. Барет Бенсън завърши с 21 точки за победителите, а Райли Оуенс записа 17.

В следващия кръг "червените" гостуват на Шумен, докато за плевенчани предстои домакинство на "Левски".

Легендите на ЦСКА през годините Петко Маринов, Тодор Богданов, Иван Ценов, Любо Амиорков и Йордан Бозов подкрепиха "армейците" от трибуните. Да види новия ЦСКА дойде и легендата на "Левски" Атанас Голомеев, който има шампионска титла и с "червените".

На трибуните седнаха и президентът на БФБ Георги Глушков и собственикът на генералния спонсор efbet Цветомир Найденов. Главният треньор на боксовия ЦСКА Михаил Таков, заедно с неговия възпитаник Кубрат Пулев и много други знакови имена за „армейците“ видяха на живо мача. Тук бе и голяма част от последния шампионски отбор на ЦСКА в женския баскетбол, начело с Георги Божков, които спечелиха Златен требъл - титла, купа и Адриатическата лига през 2007 г.