Испания с четвърти триумф на Евробаскет

Тимът на Серджо Скариоло победи Франция във финала

Испания е на европейския баскетболен връх за четвърти път! Тимът на Серджо Скариоло стана шампион на Стария континент след успех с 88:76 срещу Франция във финала, игран в Берлин (Германия).

Испанците спечелиха златните медали за последно през 2015 г., като преди това триумфираха през 2011 и 2009-а. Мачът тази вечер бе повторение на спора за трофея от 2011-а, когато Испания също се наложи.

Днес "Ла Роха" започна вдъхновено и поведе с 14:5, след което и с 23:14 с отлична стрелба на Уили Ернангомес. Хуан Ернангомес наниза 6 тройки, включително 4 поредни в началото на частта, за да увеличи разликата до 47:26. "Петлите" все пак се събудиха и намалиха до 37:47 на полувремето.

Французите стартираха добре и след почивката, приближавайки се само на 3 точки от съперника при 46:49. Световните шампиони обаче не позволиха изненада и поведоха с 66:57. До края селекцията на Серджо Скариоло поддържаше аванса си от около десетина точки.

Най-резултатен в мача стана Хуан Ернангомес с 27 точки за победителите, а по 14 добавиха Лоренцо Браун и Уили Ернангомес.

За французите над всички с 23 точки бе Еван Фурние, докато с 16 завърши Тома Йортел, следван от Гершон Ябуселе с 13.