Край на сагата: Мачът на Везенков в Гърция ще се играе

Тимът от Пирея води с 2-1 победи срещу Панатинайкос

Четвъртият мач от финалната серия в елита на Гърция между Олимпиакос на Александър Везенков и Панатинайкос няма да бъде отлаган. Срещата ще бъде изиграна по програма тази вечер, съобщават медиите в южната ни съседка.

В последните часове се появи информация, гласяща че двубоят в О.А.К.А. може да бъде отложен, но това няма да се случи. Причината бе свързана с тридневния национален траур в Гърция след като плавателен съд, на борда на който се предполага, че е имало 750 мигранти, потъна в Йонийско море. Впоследствие стана ясно, че траурът ще важи само за празнични събития, но не и за спортните.

Мачът ще започне в 21:45 ч. с минута мълчание в памет на жертвите, които до този момент са 79 души. Везенков и компания имат шанс да завоюват трофея още сега, тъй като до момента серията е в тяхна полза – 2-1 победи. Загуба пък ще прати серията в заключителен пети двубой след точно три дни на 18 юни в Пирея.