Левски грабна Суперкупата след инфарктна победа

„Сините“ сразиха Балкан в Ботевград

Левски триумфира със Суперкупата на България по баскетбол, след като победи драматично с 57:56 Балкан в Ботевград.

Носителите на Купата дръпнаха с 4 точки на шампиона от миналия сезон след първата четвъртина, но преднината им беше стопена до почивката.

"Зелените" изиграха силна трета част и поведоха с 10 точки, обаче Левски изравни и изтръгна успеха в последните секунди.

10 преди края Балкан водеше с 56:55. Тогава Джон Флоривъс изведе столичния гранд напред, възползвайки се от подаване на Златин Георгиев.

Домакините имаха възможност да отговорят, но Карл-Йохан Липс изпусна от тройката.

Над всички беше Флорвиъс с 19 точки и 12 борби, а 12 точки за победата на Левски добави Алън Арнет.

За Балкан най-резултатен с 18 точки стана Димитър Димитров, който взе и 7 борби.