Напрежение в баскетбола заради липса на ток

Световната квалификация между Сърбия и Белгия продължи само три минути

Напрежение в Сърбия поради липса на ток. Световната квалификация между сърбите и Белгия беше отложена за днес след проблеми с електричеството в залата, но белгийците отказват да играят.

Срещата, която се игра в Ниш, стартира нормално, но още в 3-ата минута от мача при резултат 6:3 за гостите последва мрак в залата. Повече от час сърбите опитваха да поправят проблема, но усилията им стигнаха залата да има само частично осветление.

Голяма част от града беше без електричество поради прекомерно напрежение в електропреносната система.

Феновете приеха с гняв решението срещата да се отложи за днес. Белгийците също не са съгласни с тази развръзка и отказват да играят. Ако не се явят на паркета обаче ги очаква служебна загуба с 0:20.