"Пеликаните" пак биха Сакраменто, Везенков без точки (ВИДЕО)

"Кралете" приключиха участие в новия турнир на НБА - In-Season

Александър Везенков и Сакраменто приключиха участие в новия турнир на НБА - In-Season. Кингс отстъпиха пред Ню Орлийнс със 117:127 в първия четвъртфинал на Западната конференция, игран в Golden 1 Center.

Поражението е трето за "кралете" от този съперник от началото на сезона.

Везенков се включи от резервната скамейка, но не получи голям шанс за изява. Българският национал престоя на паркета едва 7 минути, в които не успя да се разпише и финишира с 2 борби.

При стрелбата си той бе 0/2 от средна дистанция и 0/1 зад дъгата. Саша Извърши 2 бързи нарушение още през първото полувреме и треньорът Майк Браун го върна на пейката, като реши да не го пусне като последен жокер, както направи преди дни срещу Голдън Стейт, когато Везенков обърна загубен мач.

Така "кралете" финишираха с четири победи и една загуба в надпреварата, част от най-силното първенство на света, колкото имат и "пеликаните", които на полуфиналите ще срещнат ЛА Лейкърс или Финикс.

Следващият мач за Сакраменто е на 12 декември - домакинство на Бруклин Нетс.