Реал удари Барселона и застава на пътя на Везенков

Кралският клуб срещу Олимпиакос във финала на Евролигата

Реал (Мадрид) застава на пътя на Александър Везенков във финала на баскетболната Евролига! Кралският клуб ще спори за трофея с Олимпиакос, след като победи със 78:66 Барселона в полуфиналното Ел Класико.

"Белите" се наложиха с обрат след почивката за втора поредна година.

Големите испански съперници изиграха много оспорван двубой, в който разликата не надвиши 12 точки. Барселона имаше преимущество през първото полувреме, което приключи с преднина от 42:36 в полза на каталунците. С по-силна трета четвърт обаче баскетболистите на Реал наклониха везните в своя полза.

Мадридчани изоставаха с 39:47 три минути след почивката, но реализираха 15 безответни точки до преднина от 54:47 при оставащи две минути и половина в третата част. Те задържаха аванс от 58:55 преди началото на последните 10 минути.

Барселона изравни за 58:58 след тройка на Николас Лапровитола, но Реал се откъсна с 8 точки за 69:61 три минути преди края на мача и не изпусна водачеството.

Най-резултатен за победителите беше Валтер Таварес с 20 точки и 15 борби, а Марио Хезоня се включи с 14 точки и 9 борби. За Барселона Алекс Абринес отбеляза 16 точки и 4 борби, а един от лидерите на тима Никола Миротич завърши с едва 3 точки и 1 борба.

За рекордьора Реал - 10-кратен шампион в Евролигата, това ще бъде финал №20. Последният триумф на испанския гранд е от сезон 2017/2018. Мадридчани са печелили сребърните медали 9 пъти, сред които в предходната кампания.

Олимпиакос има положителен баланс срещу Реал в редовния сезон на Евролигата - 3 успеха и 1 поражение.