"Рилски спортист" поведе на "Балкан" в спора за титлата

Успех със 78:69 в първата среща в Самоков

"Рилски спортист" победи "Балкан" Ботевград със 78:69 (21:17, 14:16, 27:24, 16:12) като домакин в Самоков в първия мач от финалната серия за титлата в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Играе се до три победи от пет възможни срещи. Вторият двубой е на 4 юни, отново в "Арена Самоков", а третият ще се играе в Ботевград на 7 юни. Евентуален четвърти мач ще бъде пак в "Арена Ботевград", а пети би се играл в Самоков.

"Рилски спортист" се стреми към първото място, след като миналата година трябваше да се примири със сребърните медали. Тимът на "Балкан" спечели шампионската титла за последно през 2019-а.

Двата състава направиха много динамичен и оспорван сблъсък, в който самоковци успяха да преодолеят съпротивата на "Балкан" през второто полувреме.

Най-полезен за "Рилски спортист" беше Павлин Иванов с 22 точки, 4 борби и 4 асистенции. Брендън Браун добави 12 точки и 6 асистенции, а Трей Портър завърши с 11 точки и 8 борби.

Крисчън Джоунс беше най-резултатен за "Балкан" с 21 точки и 6 борби, а с 13 точки, 5 борби и 4 асистенции се отчете Дерик Маркс.

Междувременно в спора за третото място, "Левски" победи "Спартак" Плевен с 96:88 (21:28, 25:17, 30:25, 20:18) като домакин в зала "Универсиада" в София в първия мач от серията.