Сакраменто оцеля в Далас (ВИДЕО)

Саша Везенков не игра

В отсъствието на Спортист №1 на България за 2023 г. - Александър Везенков, Сакраменто стигна до победа със 120:115 (29:25 34:24 31:26 26:40) при гостуването си на Далас Маверикс.

Сакраменто имаше аванс от 23 точки в първите минути от заключителната четвърт, а секунди преди края на редовното време вече водиха само с три, но успяха да удържат Дончич и компания.

Успехът върна Сакраменто на петото място в Западната конференция с баланс от 26/18, докато Далас падна до осмата позиция с 25 победи и 21 загуби.

Най-резултатен за тима на Майк Браун бе Ди'Арън Фокс, който вкара 34 точки, а Домантас Сабонис оформи 12-ия си "дабъл-дабъл" за сезона - 17 точки и 11 борби.

От другата страна отново бе звездата на Маверикс - Лука Дончич, който записа "трипъл-дабъл", но вкара 55 точки по-малко от 24 часа по-рано, когато реализира рекордните за кариерата си 73. Срещу Кингс той завърши с 28 точки, 10 борби и 17 асистенции.

28-годишният българин пропусна втори пореден мач заради изкълчен глезен.

В 33 мача за "кралете" досега през сезона Везенков допринася със средни показатели от 5.7 точки и 2.6 борби.