Сакраменто с победа №21, Везенков отново не игра (ВИДЕО)

Кингс за малко не пропиляха 20 точки аванс

Сакраменто постигна 21-ви успех от началото на сезона в НБА, след като победи със 135:130 гостуващия Торонто Раптърс.

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, обаче отново не записа игрови минути за "кралете".

Над всички в мача беше съотборникът му Домантас Сабонис, който блесна с "трипъл-дабъл" от 24 точки, 15 борби и 11 асистенции, а 24 точки, 2 борби и 4 асистенции добави Деарън Фокс. За Торонто Иманюел Куигли завърши с 20 точки, 5 борби и 8 асистенции.

Отборът на Везенков за малко не пропиля 20 точки аванс. В заключителните минути Раптърс го съкратиха до 3 и поставиха Кингс под напрежение, но домакините удържаха.

Така Сакраменто прекъсна серията си от 6 загуби вкъщи от този съперник и се утвърди на петата позиция в Западната конференция с 21 успеха и 13 поражения, докато Торонто е на 12-ата с баланс от 14-21.

Следващият мач на Кингс е в неделя срещу понеделник, когато приемат Ню Орлиънс Пеликанс. Двубоят ще се играе от 01:00 ч. българско време.