Силен мач за Везенков при първа загуба за "Олимпиакос" в Евролигата

Гръцкият гранд допусна поражение от "Монако"

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, отново бе на ниво, но "Олимпиакос" допусна първа загуба от началото на сезона в Евролигата! Гръцкият гранд отстъпи със 76:81 на гостуващия "Монако" в мач от петия кръг на турнира.

Везенков игра 28 минути и половина, в които записа 13 точки, 7 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка.

"Олимпиакос" водеше с 37:33 на почивката, обаче направи слаба трета част и позволи на французите да осъществят обрат при 51:56.

В заключителния период "Монако" дръпна с 10 точки след кош на Майк Джеймс и удържа преднината си до края.

Най-резултатен в двубоя стана Ели Окобо от победителите с 23 точки, а 20 за успеха добави Джеймс. За "Олимпиакос" над всички бе Шакийл МакКисик с 15 точки.

След поражението, "Олимпиакос" е втори във временното класиране. В следващия кръг - на 4 ноември, Везенков и компания приемат "Валенсия".