Страхотен Везенков при нова победа в дербито (ВИДЕО)

Тимът от Пирея спечели с 81:73 срещу Панатинайкос в Евролигата

Нов силен мач за най-добрия български баскетболист Александър Везенков в Евролигата! Родното тежко крило помогна на Олимпиакос за успеха с 81:73 срещу Панатинайкос у дома в гръцкото дерби от 32-ия кръг.

Победата е 13-а поредна за тима от Пирея над големия съперник.

Везенков записа 19 точки, 3 борби и 1 асистенция, а над него беше единствено съотборникът му Тарик Блек с 21 точки, 2 борби и 1 асистенция. За Панатинайкос най-резултатен стана Парис Лий с 15 точки, към които добави 3 борби и 5 асистенции.

Панатинайкос направи силно първо полувреме и водеше с 5 точки на почивката при 38:33. Олимпиакос обаче се събуди в третата четвърт и отвя "детелините" с 24:10, преди да затвори комфортно двубоя.

Тази вечер в Двореца на мира и дружбата в Пирея присъстваше бащата на Александър Везенков. В трибуните беше и треньорът на футболния Олимпиакос - Густаво Пойет.

След победата Везенков и компания остават на върха с баланс от 23-9, следвани от испанските грандове Барселона и Реал Мадрид с по 22-10. Панатинайкос е 16-и с 11-21.

В 33-ия кръг Олимпиакос гостува на Цървена звезда, докато Панатинайкос приема Алба Берлин.