Тройка на Къри повали Везенков и компания (ВИДЕО)

Сакраменто отново загуби драматично от Голдън Стейт

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, и неговият Сакраменто загубиха и четвъртия си мач от предсезонната подготовка в НБА. "Кралете" отстъпиха със 115:116 на Голдън Стейт Уориърс в зрелищен двубой.

Драматичният успех за съперника беше изкован с тройка на суперзвездата Стеф Къри 6 секунди преди финалната сирена. Кингс водеха с 89:76 до заключителния период, но в него "воините" отбелязаха 40 точки, за да триумфират.

Везенков не попадна в титулярната петица. Родното тежко крило влезе в края на първата четвърт и остана на паркета общо 12:35 минути, като завърши с пет борби и една асистенция, без отбелязани точки.

Над всички в мача беше Къри с 30 точки. За Сакраменто се отличи ДеАарън Фокс с 25.

Поражението е второ поредно за Сакраменто срещу Голдън Стейт. "Кралете" отпаднаха в плейофите на миналия сезон именно от Уориърс, като загубиха серията с 3:4.

Последната контрола на Кингс е утре срещу Юта Джаз, а първият мач на тима от редовния сезон е срещу същия съперник на 26 октомври.

Тогава Везенков ще запише името си в историята. Той ще стане вторият българин с минути в НБА, нареждайки се до легендата Георги Глушков, който дебютира с екипа на Финикс Сънс през 1985 г.