Везенков и Олимпиакос пак тъжни в Истанбул

Българският баскетболист с 16 точки срещу Анадолу Ефес в Евролигата

И втората загуба на Александър Везенков и Олимпиакос в Евролигата през сезона дойде в Истанбул. След като на старта на турнира гръцкият гранд отстъпи пред Фенербахче, този път непреодолим се оказа Анадолу Ефес - 91:89.

Най-добрият български баскетболист не успя да блесне както при победите над Жалгирис и Олимпия Милано, но все пак завърши с 16 точки, 6 борби и 2 асистенции. Сашо реализира една тройка от общо три опита, вкара 5 от 10 за две точки и беше точен при всичките си три опита от наказателната линия.

Олимпиакос спечели убедително първата част с 23:11, но втората загуби с 9 точки. Последва много оспорвана битка с разменени последователни тройки в третата част. А в последната част грешките на Олимпиакос зачестиха и обрекоха тима на Гьоргос Барцокас на поражение.

Най-резултатен аз Анадолу Ефес беше Саша Ларкин с 24 точки, а Дариус Томпсън добави 13. За Олимпиакос доскорошната звезда на НБА Еван Фурние направи впечатляващ мач с 20 точки, но в края негова грешка донесе ключова преднина от три точки за турците, а при опита му за изравняване не уцели ринга. Шакийл Маккисик се отчете със 17 точки за гърците, а Везенков бе трети реализатор с 16.

Така Олимпиакос е с 2 победи и 2 загуби. Анадолу Ефес е със същия актив. Слевдащият мач за Везенков в Евролигата е гостуване на Байерн Мюнхен на 25 октомври.