Везенков качи "Олимпиакос" на трона в Гърция

13-а шампионска титла за гранда от Пирея

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, и неговият "Олимпиакос" са шампиони на Гърция! Грандът от Пирея спечели трофея за 13-и път в историята, след като се наложи с 3-0 успеха срещу "Панатинайкос" във финалната серия.

Тази вечер "Олимпиакос" победи с категоричното 93:74 у дома и прекъсна хегемонията на съперника, продължила 5 сезона.

Над всички за "червено-белите", както и в мача, беше именно Везенков - 25 точки, 6 борби и 3 асистенции за 32 минути на паркета. Костас Слукас добави 14 точки за триумфа, а 10 отбеляза Шакийл Маккисик. За "Панатинайкос" сърбинът Неманя Недович вкара 23 точки, а с "дабъл-дабъл" от 15 точки и 10 борби завърши Йоргос Папаянис.

След равностойна първа четвърт, която домакините спечелиха с 28:26, играчите на "Олимпиакос" взеха солиден аванс във втората, завършила при резултат 27:14. Така на почивката Везенков и компания водеха с 55:40.

В третата част гостите - 39-кратен шампион на страната, намалиха разликата, но тя остана двуцифрена преди заключителните 10 минути. В тях домакините показаха прекрасна игра в атака и след 30:21 сложиха точка на спора.

View this post on Instagram

A post shared by Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)

Титлата е първа за "Олимпиакос" от сезон 2015/16 насам. С нея тимът на Йоргос Барцокас оформи дубъл, след като спечели и Купата на Гърция. Подобно постижение в Пирея не бяха постигали от 1997 г.

"Олимпиакос" игра и полуфинал в Евролигата, завършвайки на втора позиция в редовния сезон и на четвърто място в крайното класиране, а Везенков попадна в идеалния отбор на турнира.