Везенков над всички при нов успех за Олимпиакос (ВИДЕО)

3 от 3 за гранда от Пирея в шампионата

Нов успех за Олимпиакос и нов силен мач за най-добрия ни баскетболист Александър Везенков. Българинът бе над всички при победата със 77:61 над Кардицас в третия кръг от гръцкия шампионат.

Везенков отбеляза 20 точки и взе 2 борби за 18 минути на паркета.

Така Олимпиакос постигна трети пореден успех и остава лидер, а Кардицас е на дъното.

Мачът започна равностойно, но Олимпиакос се откъсна със серия от 7 точки в средата на първата четвърт. Авансът на "червено-белите" след края ѝ беше от 19:14. Тимът на Йоргос Барцокас продължи да доминира и до почивката вече водеше с 46:28.

Аутсайдерът съкрати до 40:48 в третата част, обаче в последната Олимпиакос не остави съмнение в по-високата си класа.

За Кардицас най-резултатен със 17 точки стана Мат Люис, докато 16 добави Нейт Уотсън.

В следващия кръг на Везенков и компания предстои дерби с Панатинайкос у дома. Преди това грандът от Пирея гостува на Байерн Мюнхен в Евролигата.