Везенков приближи "Олимпиакос" до финалната четворка в Евролигата

Българинът с нов силен мач срещу "Монако"

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, и съотборниците му от "Олимпиакос" се приближиха към Топ 4 на Евролигата.

Гръцкият гранд победи "Монако" с 87:83 като гост и поведе с 2-1 успеха в четвъртфиналната серия. Мач №4 от нея ще се играе на 29 април, отново в Княжеството.

Тази вечер Везенков се представи отлично, завършвайки със 17 точки, 9 борби и 2 асистенции за 37 минути на паркета.

"Олимпиакос" владееше инициативата и имаше аванс от 13 точки при 71:58 след третата четвъртина. В последната обаче "Монако" се мобилизира, като не бе далеч от изненадващ обрат. Фал срещу Везенков 35 секунди преди края, след който той направи резултата 83:80, се оказа ключов. Впоследствие тимът от Пирея удържа на домакинския натиск.

Най-резултатен в мача беше Дуейн Бейкън от "Монако" с 23 точки, а за "Олимпиакос" над всички бе Костас Слукас с 21.