Везенков с изравнен рекорд, Сакраменто пак се издъни в края (ВИДЕО)

Спортист №1 на България вкара 14 точки на Финикс

Любомир Асенов, LAP.BG

Александър Везенков изравни личното си постижение в НБА с 14 точки, но Сакраменто допусна късен обрат и загуби от Финикс - 117:119.

Това бе третият мач между двата тима, след като "кралете" спечелиха двата предишни. На 9 декември пак в Аризона националът ни вкара рекордните за български играч в НБА 14 т.

Саша игра малко повече от 17 минути и прибави към статистиката си 2 борби, една асистенция и една отнета топка.

6 минути преди финалната сирена Кингс имаха аванс от 18 точки, но тогава играта им се срина. В заключителните 90 секунди Финикс вкара 10 точки срещу само две на гостите.

Само преди дни калифорнийци отстъпиха със 142:143 от Милуоки след продължение и тройка със сирената.

Ди'Арън Фокс се прибра в съблекалнята с 33 точки, а Домантас Сабонис добави "трипъл-дабъл" - 21 точки, 12 борби и 11 асистенции.

Грейсън Алън бе над всички с 29 точки, а Ерик Гордън, който избухна с две поредни тройки в последната минута, добави 13 т. Кевин Дюрант, реализирал 4 поредни фаула в края, завърши с 27 т., 15 от които реализира в последната четвърт.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Сакраменто е седми на Запад с 23 победи и 17 загуби. Следващият мач на тима е срещу Индиана - на 19 януари от 5.00 часа българско време.