Везенков съсипа ПАО и грабна Суперкупата (ВИДЕО и СНИМКИ)

Прeкъснаха финала заради огънат ринг след зверска забивка

Александър Везенков изведе Олимпиакос до първи трофей след завръщането си от НБА. Българският баскетболист беше над всички в драматичния финал за Суперкупата на Гърция с Панатинайкос, спечелен с 86:85.

В Двореца на спорта Калитеа на остров Родос Саша игра 31 минти, като вкара 20 точки и добави 4 борби и една асистенция. А за представянето си логично беше определен за MVP.

Тайлър Дорси добави 18 точки, 3 борби и 2 асистенции (26 минути) за гранда от Пирея. Най-резултатен за Панатинайкос пък бе Мариус Григонис се 19 точки, 4 борби и 1 асистенция (25 минути).

Олимпиакос водеше със 7 точки на полувремето, но след това пропиля аванса. Той се стопи до само една точка преди последната четвърт, когато обаче на сцената излезе Везенков със своите ключови отигравания.

Олимпиакос спечели Суперкупата за трети пореден път. Финалът пък беше прекъснат 4 минути след началото. Съотборникът на Александър - Моузес Райт, направи забивка в коша на съперника за 12:6, но при изпълнението увисна на ринга, който се изкриви. Орнагизаторите отстраняваха проблема близо половин час.