Везенков създаде главоболия на Цървена звезда (ВИДЕО)

Българският национал бе над всички за гърците

Александър Везенков и Олимпиакос пропуснаха златна възможност да си осигурят спечелването на редовния сезон в Евролигата. Българинът и неговите съотборници отстъпиха пред Цървена звезда със 79-87 в мач от 33-ия кръг, който се изигра в „Щарк Арена“.

Селекцията на Йоргос Барцокас държеше инициативата в свои ръце, но в хода на мача сърбите намериха пътя към обрата и до финалната сирена не погледнаха назад. Гърците продължават да са лидери в класирането с 23 победи и 10 загуби, докато „звездашите“ са на 11-та позиция с 16 успеха и 17 поражения.

На 13 април (четвъртък) тимът от Пирея ще сложи край на редовния сезон с домакинство на Баскония, докато отборът от Белград ще приеме Фенербахче.

Първото полувреме премина през множество серии, а на голямата почивка гостите се оттеглиха при 47-45. След паузата домакините намериха верния ритъм методично се установиха на лидерската позиция, като до финалната сирена показаха, че нямат никакво желание да отстъпват лидерството.

Снимка: euroleague.net

Везенков намери място в стартовата петица и изнесе пореден силен мач. Българският национал поведе колоната на реализаторите и не бе далече от мисълта за дабъл-дабъл, но дори това не спаси „червено-белите“ от поражение в сръбската столица. Крилото блесна с 16 точки, 8 борби и 3 отнети топки за 36 минути, прекарани на паркета.

Томас Уолкъп добави 15 точки, 5 борби и 5 асистенции за гърците.

Факундо Кампацо открадна шоуто за победителите с 20 точки и 8 асистенции.