Везенков вдъхнови Олимпиакос за голям обрат

Националът ни завърши с 19 точки и 7 борби срещу Валенсия

Олимпиакос записа седма поредна победа в Евролигата след 92:85 като гост на Валенсия.

Александър Везенков отново показа класа и завърши с 19 точки, 7 борби и една асистенция за почти 32 минути на паркета.

Олимпиакос започна срещата много нервно и още в първата четвърт допусна двцуфирено изоставане - 15:25. В края на втория период дистанцията достигна 15 точки - 30:45.

След почивката обаче тимът от Атина вдигна оборотите. Везенков и компания спечелиха ключовия период с 30:13, като след това задържаха преднината си и триумфираха в срещата.

Костас Папаниколау бе най-резултатен за тима от Пирея с 22 точки. Томас Уолкъп добави 13 точки и 6 асистенции.

Клемен Препелич бе над всички за испанците с 21 точки.

"Червено-белите" са лидери в турнира с 18 победи и 7 загуби. След тях са Барселона и Реал Мадрид.