10 от Черна гора попариха "лъвовете" в края

Капитанът Десподов изпусна дузпа, продължаваме без победа за 2023 г.

Мъжкият национален отбор по футбол продължава без победа от началото на календарната година! "Лъвовете" загубиха с 1:2 от Черна гора като гости в мач от група 7 на евроквалификациите.

В Подгорица домакините поведоха малко преди почивката с гол на Стефан Савич. След около час игра съперникът остана с 10 души заради втори жълт респективно червен картон на Игор Вуячич. Последва дузпа за "трикольорите", но изстрелът на капитана Кирил Десподов беше отразен от бившия вратар на Левски Милан Миятович.

Националите изравниха в 79' чрез резервата Преслав Боруков. Последваха наши пропуски, преди Стефан Лончар да разтресе напречната греда след корнер.

Черна гора нанесе съкрушителния удар в 7-ата минута от добавените 8, когато влезлият като смяна Стеван Йоветич се разписа с глава.

Така България удължи серията си без успех на 7 мача. Последната победа на представителния ни тим е от 16 ноември миналата година - 2:0 при гостуването на Кипър в контрола.

Поражението е трето от 8 сблъсъка с Черна гора. То прекъсна поредицата от 3 равенства между двата отбора в Подгорица.

С трите точки Черна гора се изкачи на втората позиция във временното класиране с актив от 8 точки. Води Унгария с 10 и мач по-малко. Третото място заема Сърбия със 7 и мач в аванс, следвана от Литва с 2. България е на дъното със същия актив, но и мач повече.

В следващия кръг селекцията на Младен Кръстаич приема Литва - на 14 септември (четвъртък) от 19:00 ч.

Съставите

Черна гора: Милан Миятович, Андрия Вукчевич, Игор Вуячич, Марко Янкович (84' – Марко Вукчевич), Никола Кърстович (75' – Дритон Цамай), Стефан Савич, Марко Бакич (84' – Стефан Мугоша), Стефан Лончар, Урош Джурджевич (46' – Стеван Йоветич), Никола Шипчич (26' – Жарко Томашевич), Адам Марушич

България: Иван Дюлгеров, Кристиян Димитров (74' – Преслав Боруков), Димо Кръстев, Валентин Антов, Виктор Попов, Илия Груев-младши, Андриан Краев (64' – Доминик Янков), Патрик-Габриел Галчев (64' – Йоан Стоянов), Георги Русев (46' - Спас Делев), Кирил Десподов, Лукас Петков (84' – Ивайло Чочев)