17-годишен измъкна Левски на "Герена"

Резервата Преслав Бачев донесе 1:0 срещу Ботев Враца, гостите с куп пропуски

17-годишната резерва Преслав Бачев спаси Левски от грешна стъпка в привидно лесното домакинство срещу Ботев Враца. Младокът се появи на терена през второто полувреме и десетина минути преди края опъна мрежата с мощен удар за радост на 5000 зрители на стадион "Георги Аспарухов".

Преди това "сините" действаха вяло и трудно стигаха до вратата на гостите. Те от своя страна създадоха куп голови ситуации, които пропуснаха заради липса на майсторство и късмет.

Треньорът на Левски Николай Костов реши да запази някои от основните си футболисти за реванша с Апоел Беер Шева в четвъртък. Първият двубой завърши 0:0, а при успех 26-кратните шампиони ще отидат на плейоф в Лигата на конференциите срещу Айнтрахт.

Експериментите в състава обаче не сработиха и Костов извърши три смени накуп веднага след почивката. На терена се появи Уелтън, който веднага изостри нападението и именно след негов пробив се стигна до разбъркване в наказателното поле и точния удар на Бачев.

Левски събра 9 точки след три победи и две загуби в шампионата.