7 (не) е добро число: "Славия" удължи кошмара на "Левски"

Ивелин Попов пропуска дузпа, "белите" обръщат до 2:1 на "Герена"

Седем поредни шампионатни мача без победа. В такава незапомнена серия се намира "Левски" след шокиращо поражение с 1:2 от "Славия" на стадион "Георги Аспарухов".

Именно "белите" сложиха начало на кошмарната "синя" поредица, като се наложиха отново с 2:1 на "Александър Шаламанов" на 12 октомври.

Оттогава футболистите на Станимир Стоилов не успяха за надвият последователно "Септември" (0:0), "Локомотив" Пловдив (1:1), ЦСКА 1948 (0:0), "Черно море" (0:0) и "Спартак" Варна (2:2).

Ивелин Попов откри резултата преди почивката след центриране на Цунами и точен удар с глава. През второто полувреме обаче ветеранът пропусна дузпа.

"Славия" се възползва по перфектен начин и стигна до изравнителен гол на Емил Виячки. А Ерол Дост окончателно довърши "сините" след ефектна асистенция на Галин Иванов.

"Левски" не е бил в серия от 7 мача без победа през последните 70 години. Тимът остава извън първата шестица във временното класиране.