Анте Шимунджа: Андерлехт не ни изненада

Можем да играем по-добре, подчерта треньорът на разградчани

Лудогорец направи важна крача към следващия етап в Лигата на конференциите. Разградчани отказаха Андерлехт с 1:0 на „Хюмефарм Арена“ в първия мач от плейофите, а старши треньорът Анте Шимунджа сподели, че те могат да играят по-добре.

Мисля, че видяхме един труден мач и съперник, който иска да спечели. Имаме предимство след първия мач, но това е само един двубой. Смятам, че трябва да сме спокойни и да мислим за реванша, който е след седмица. Вярвам, че можем да играем по-добре.

През първото полувреме създадохме 3,4 много добри възможности и не вкарахме. След почивката не създадохме толкова много положения. Не бях доволен от начина, по който играхме след отбелязването на гола, но във футбола се случват такива неща. Андерлехт показа, че е много добър отбор, има много качествени футболисти. Ако бяхме отбелязали още един или два гола, щяхме да се чувстваме много по-комфортно, но работата нямаше да е изцяло свършена. Важно е да останем фокусирани за следващия мач“, допълни наставникът.

Белгийците не ни изненадаха, защото ги бяхме анализирали много добре. През първото полувреме нямаха никакви положения. Хвърляха дълги топки зад защитника и диагонали. Ние се справихме много добре, имахме добри възможности, но проблемът беше, че загубихме някои втори топки. Те бяха много по-бързи и агресивни в това естество на играта. Трябва да се подобрим в този елемент. Когато притежаваме топката, трябва да сме спокойни и да я задържаме по най-добрия начин.

Имаше дълги пасове по земя от наша страна. Това е важно за нас, защото имаме играчи, които са добри на контраатака. Много е важно да покажем нашите качества и да се възползваме от техните слабости“, отбеляза Шимунджа.