Лудогорец взе минимален аванс преди реванша в Белгия (ВИДЕО)

"Орлите" победиха Андерлехт с 1:0 в плейофите на Лигата на конференциите

Лудогорец взе минимален аванс преди реванша от плейофната фаза в Лигата на конференциите! "Орлите" победиха с 1:0 гостуващия Андерлехт при дебюта си в третия по сила турнир на УЕФА. Единственото попадение на Хювефарма Арена в Разград отбеляза Игор Тиаго още в 9'.

Успехът е първи за Лудогорец срещу белгийски отбор и идва от третия опит. Дотук 11-кратният шампион на България имаше две поражения от Антверпен - с 1:2 и 1:3. Победата е и първа за разградчани в елиминациите на евротурнир от 2014 г. насам, когато се наложиха с 1:0 при визитата си на италианския Лацио в 1/16-финалите на Лига Европа.

Реваншът в Брюксел ще се изиграе след седмица - на 23 февруари.

Тази вечер Лудогорец започна отлично - откри резултата в 9' чрез Игор Тиаго, който се възползва от подаване на футболист №1 на България за миналата година - Кирил Десподов. Бразилецът преодоля вратаря Барт Вербруген след удар с глава.

Отборът на Анте Шимунджа продължи да владее инициативата и само 3 минути по-късно Бърнард Текпетей пропиля възможност да удвои. Ганаецът стреля неточно, въпреки че можеше да подаде на непокрития Десподов.

В 41' Ислам Слимани при добавка не можа да изравни резултата. В добавеното време на първата част гредата помогна на Лудогорец при изпълнение на Андерс Дрейер.

През второто полувреме Лудогорец прие играта в своята половина, като не успя да създаде почти нищо интересно в нападение. Разградчани обаче се бранеха умело и не допускаха сериозно напрежение пред Серджо Падт.

В 85' влезлият като резерва Бенито Раман остана сам срещу вратаря, но Падт спаси удара му, докато Десподов пропиля най-обещаващата ситуация за гол пред Лудогорец.

Съставите

Лудогорец: Серджо Падт, Аслак фон Витри, Игор Пластун, Франко Русо, Дени Групер, Мануел Шоу (84'-Спас Делев), Нонато (63'-Доминик Янков), Педро Нареси, Кирил Десподов, Игор Тиаго (84'-Матиас Тисера), Бърнард Текпетей (73'-Клод Гонсалвеш)

Андерлехт: Барт Вербруген, Майкъл Мурийо, Дзено Дебаст, Ян Вертонген, Килиан Сардела, Кристиан Арнстад (68'-Маджид Ашимеру), Амаду Диавара, Яри Весхарен, Андерс Дрейер (88'-Нилсон Ангуло), Ислам Слимани (68'-Бенито Раман), Марио Струйкенс (68'-Лиор Рафаелов)