Автогол и пропуск от дузпа провалиха ЦСКА в Разград

Лудогорец с четвърта поредна победа срещу „армейците“

Лудогорец победи ЦСКА с 1:0 у дома в дългоочаквания мач от откриващия кръг в Първа лига. Така 13-кратният шампион започна успешно защитата на титлата си.

"Армейците", в чиито стартов състав изненадващо попаднаха юношите Георги Чорбаджийски и Петко Панайотов, владееха инициативата преди почивката.

Най-добрата възможност пред тима на Томислав Стипич дойде в 33', когато получи дузпа. Тя бе дадена за фал на Оливие Вердон срещу Джонатан Линдсет. Положението премина през щателен преглед с VAR, преди реферът Никола Попов все пак да посочи бялата точка и да покаже жълт картон на защитника на домакините. Наказателният удар е първият за ЦСКА, отсъден в Разград.

Снимка: startphoto.bg

Зад топката застана Тобиас Хайнц, но ударът му беше отразен от вратаря Серджио Падт.

Лудогорец поведе в 53', след като Християн Петров си отбеляза автогол при центриране на Аслак фон Витри.

В първата минута от добавеното време влезлият като резерва Кайо Видал удари греда за Лудогорец.

В крайна сметка "орлите" съхраниха крехкия аванс и удължиха серията си без загуба от ЦСКА на 8 мача. Успехът е четвърти пореден за Лудогорец срещу столичния гранд. Последната победа за "червените" в сблъсъка е с 1:0 на 20 декември 2021 г.

В следващия кръг ЦСКА приема Хебър, докато Лудогорец гостува на Славия.

Съставите

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак фон Витри, 15. Едвин Куртулуш, 24. Оливие Вердон, 17. Сон – 23. Дерой Дуарте, 30. Педро Нареси (65' - 18. Ивайло Чочев) – 37. Бърнард Текпетей (76' - 11. Кайо Видал), 6. Якуб Пьотровски (86' - 8. Тодор Неделев), 7. Рик Джонатан (86' - 90. Спас Делев) – 12. Руан Секо (76' - 10. Матиас Тисера)

ЦСКА: 25. Иван Дюлгеров – 15. Тибо Вион (64' - 19. Иван Турицов), 5. Лумбард Делова, 4. Християн Петров, 3. Сейни Санянг – 26. Марселино Кареасо – 30. Петко Панайотов (54' - 11. Матиас Фаетон), 14. Тобиас Хайнц, 10. Джонатан Линдсет (64' - 8. Станислав Шопов), 7. Улаус Скаршем (79' - 28. Марк-Емилио Папазов) – 16. Георги Чорбаджийски (79' - 24. Юлиан Илиев)