Българин с гол и асистенция в мач, продължил... 158 минути

Стивън Петков и "Морейрензе" с победа в Португалия

Българският нападател Стивън Петков бе с ключова роля за успеха на "Морейрензе" с 2:1 над "Пеняфиел" в двубой за Купата на лигата в Португалия, продължил рекордните 158 минути.

Домакините поведоха в 30-ата минута с гол на Роберто и двата тима се оттеглиха на почивка при аванс от един гол за "Пеняфиел". В 60-ата минута мачът трябваше да бъде прекъснат за близо половин час заради проблеми с осветлението. По-късно технически неуредици наложиха ново прекъсване.

В крайна сметка "Морейрензе" успя да стигне до пълен обрат. Българинът изравни в 80-ата минута, а в последната минута на редовното време асистира на Андре Луис за победния гол.

"Морейрензе" е в група С на турнира, в която освен "Пеняфиел", са още "Ещрела" и "Бенфика".