Бедствено положение: ЦСКА пребори Етър в преспите

Късни голове на Линдсет и Петров стоплиха сърцата на "Българска армия"

В мач с две полувремена в рамките на две денонощия, ЦСКА пребори Етър в преспите на стадион "Българска армия". Първите 45 минути се играха по програма в събота, но снежният ад в столицата принуди реферите да прекратят двубоя на почивката.

Втората част започна 25 часа по-късно - при резултат 0:0 и само с десет гостуващи футболисти заради червения картон от първата част.

"Червените" хвърлиха много сили на почистения, но тежък терен. И трябваше да чакат до последните 10 минути, за да спечелят с 2:0. Автори на головете станаха Джонатан Линдсет и Християн Петров.

Благодарение на успеха ЦСКА събра 41 точки - с 2 повече от втория Черно море, който победи Крумовград с 3:2. Трети е Лудогорец с 36 точки, но и с два мача по-малко. Шампионите не успяха да приемат Славия заради 50-сантиметрова снежна покривка в Разград.

Двубоят на "Българска армия" ще се запомни с още един куриоз. Футболистите на Етър излязоха на терена благодарение на помощ от Септември. Именно домакинът на втородивизионния клуб Георги Александров-Джони е оказал безценно съдействие за изпирането на екипите...