Безобразен ЦСКА падна и от Славия (ГАЛЕРИЯ)

3 загуби след 4 кръга за „армейците“

Нов провал за ЦСКА в Първа лига! "Армейците" отстъпиха с 0:1 на гостуващия Славия в столичното дерби.

Загубата е трета за "червените" от началото на сезона и те заемат 11-ото място с актив от едва 3 точки след 4 кръга.

Отборът на Томислав Стипич започна кампанията с поражение с 0:1 от шампиона Лудогорец, преди да спечели с 3:1 срещу Хебър. В третия кръг обаче ЦСКА падна с 0:3 от новака Спартак Варна.

Загубата на ст. Васил Левски е шеста за ЦСКА в последните 7 мача - знак за цялостната ситуация в "червения" клуб.

Единственият гол тази вечер бе дело на Иван Минчев в 13' от дузпа, отсъдена за фал на Иван Турицов срещу Карл Фабиен.

"Белите" се чувстваха доста по-комфортно на Националния стадион. Само отличните намеси на завърналия се след изтърпяно наказание вратар Густаво Бусато запазиха надеждите на "армейците" преди почивката.

През втората част ЦСКА показа подобри играта си, но така и не успя да затрудни стража на Славия Светослав Вуцов.

Единственото позитивно нещо за символичния домакин бяха над 400-те "червени" деца в трибуните. Те получиха разрешение да изгледат на живо мача, въпреки че клубът изтърпява наказание.

Така Славия победи ЦСКА в шампионата за първи път от 2 декември 2018 г., когато се наложи също с 1:0.

Успехът - втори пореден за "белите", изкачи тима на Златомир Загорчич до шестата позиция във временното класиране с актив от 7 точки.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Арда, а Славия - на ЦСКА 1948.