Бойко Борисов мина на лявото крило и изведе "тигрите" до титла

Ветераните на "Витоша" Бистрица спечелиха градското първенство на София след 1:0 над "Славия"

Ветераните на "Витоша" Бистрица спечелиха градското първенство на София след победа с 1:0 над "Славия". Цял мач за "тигрите" игра Бойко Борисов.

Бившият премиер започна като централен нападател, но през второто полувреме се премести на новата си любима позиция – ляво крило. Борисов и "Витоша" имат заедно шест шампионски титли при ветераните, а сега са се устремили към седми трофей.

Борисов имаше една отлична възможност да се разпише, но мощният му удар от границата на наказателното поле беше спасен от вратаря Радостин Станев.

Мачът мина през истинска драма, след като в последната минута на редовното време "белите" можеха да изравнят. Иван Редовски обаче пропусна отсъдената дузпа.

"Труден мач срещу много силен съперник", заяви след двубоя доволният Борисов.

С победата "Витоша" се класира за зоналните квалификации на първенството за ветерани. Тимът чакат жребия, където ще разбере кой измежду победителите в останалите региони в Югозападна България ще му се падне в елиминациите, които ще се играят през пролетта