Ботев Пловдив пак спечели Битката за Тракия

"Канарчетата" се изравниха с лидера Левски

Ботев Пловдив спечели с 1:0 срещу Берое като гост в Битката за Тракия. Така "жълто-черните" победиха в четвърти пореден сблъсък между двата тима за първенство.

Единственото попадение тази вечер отбеляза Кристиан Нвачукву в края на първото полувреме. "Канарчетата" играха с 10 души в последните минути заради директен червен картон на капитана Ивелин Попов.

В 8' Франсиско Сагардия от Берое стреля отдалеч, но не изненада вратаря Ханс Бернат.

В 33' Сагардия получи тежка контузия и бе изнесен на носилка, а мястото му зае Хуанка Пинеда.

Ботев излезе напред в 38', когато Попов комбинира с Антонио Перера, той изведе Нвачукву и нигериецът не сбърка, пускайки топката между краката на стража Артур Мота.

Заралии пропиляха отлична възможност в 78', когато Пинеда стреля с глава на сантиметри покрай лявата греда.

Гостите останаха с човек по-малко в 86' след директен червен картон на Попов за грубо нарушение, обаче удържаха на късния щурм на Берое.

Така Ботев вече има 16 точки, колкото и лидерът Левски, но пловдивчани са с по-лоша голова разлика. Берое заема осмото място във временното класиране с актив от 10.

В следващите си мачове Ботев гостува на Арда, а Берое - на ЦСКА.