Ботев Враца удари Славия за първа победа

Северозападният тим спечели с 2:0 у дома

Първа победа за Ботев Враца от началото на сезона! Северозападният тим победи Славия с 2:0 у дома в мач от втория кръг на родния футболен шампионат.

Ботев започна по-активно и още след четвърт час Спас Георгиев стреля, но неточно. В 26' топката се отби в гредата след нов негов удар.

Четири минути по-късно Даниел Генов се възползва от грешка в "бялата" отбрана, обаче не успя да преодолее вратаря Николай Кръстев.

Стражът все пак се пропука в началото на втората част при далечен шут на Момчил Цветанов.

Последваха напрегнати минути за вратаря на врачани Красимир Костов, който спря Тони Тасев, Йон Бакеро и Ерол Дост.

В 74' Ботев стигна до второ попадение - Кръстев изби топката след удар на Чавдар Ивайлов, а Жан Пиер Да Силва се разписа при добавката.

В следващите си мачове Ботев гостува на Локомотив Пловдив, докато на Славия предстои визита на вицешампиона ЦСКА.

Съставите

Ботев: Красимир Костов, Мартин Кавдански, Луис Соарес, Момчил Цветанов, Даниел Генов (65'-Жан Пиер да Силва), Спас Георгиев (65'-Мирослав Маринов), Чавдар Ивайлов (85'-Красимир Тодоров), Диого Барбоса (90'-Мартин Христов), Браян Переа (90'-Марко Мажуга), Браян Мендоса, Стефан Велев

Славия: Николай Кръстев, Ертан Томбак, Велко Йеленкович (61'-Валентин Петров), Виктор Генев, Натан Гасама, Венцислав Керчев (61'-Людовик Соарес), Иван Минчев, Емил Стоев (61'-Ерол Дост), Тони Тасев (75'-Роберто Райчев), Галин Иванов, Йон Бакеро (75'-Владимир Николов)