Божинов и компания шампиони в голово шоу (ВИДЕО)

Стигнаха до елита на минифутбола за ветерани

Валери Божинов и компания спечелиха турнир по минифутбол за ветерани в Стара Загора. Във финала отборът на VMV-София, в който играе бившият национал, разгроми с 5:1 миналогодишния шампион Врачански скали.

Точни за VMV по два пъти бяха Константин Пилитов и Кирил Котев, а едно попадение добави Петър Златинов. Така победителите си осигуриха място в Шампионската лига по минифутбол за ветерани.

Двата тима се сблъскаха в спора за трофея и през миналата година, като тогава врачани надделяха след изпълнение на дузпи.

Участие в настоящото издание на турнира взеха 24 отбора, а в полуфиналите VMV елиминира с 2:0 Хъшовете.

Божинов не взе участие в заключителните два двубоя поради контузия.

Голмайстор на турнира стана Котев, докато за най-полезен играч беше избран Златинов. Приза за най-красив гол получи Пламен Крумов.